2010. július 21., szerda

A numerológiáról röviden

Nem szeretném ismételgetni azokat a történelmi eseményeket, amiket minden hasonló tárgyú honlapon olvasni lehet a témával kapcsolatban, így egy kicsit máshonnan közelítem meg.
Sokan írják hogy a numerológiát Pythagoras alkotta meg. Ez így nem igaz. Ő Babilonban tanulta, tehát a rendszer akkor már készen volt. Ő csak kiegészítette, és végleges formába öntötte. Iskolájában csak a nagyon beavatottak foglalkozhattak vele, kiváltság volt a numerológiát tanulni.

Mi van a számok mögött?

Jogos és gyakori kérdés. A számok mögött bolygóenergiák vannak, tehát az asztrológia. Csak átstruktúrálva.

Mi kell az elemzéshez?

A születés éve, hónapja és napja. Számtalan numerológus dolgozik név alapján is, én ezt nem minden esetben teszem. Az oka az, hogy a predesztináció elve szerint, akkor hathatnak a névben rejlő energiák, ha azt a szülők születés előtt adták a jövevénynek. Ebben az esetben azonban érdemes számolni vele.

Dehát sok ember születik egy napon. Mindenkinek akkor ugyanaz a sorsa?

A kérdésfeltevés szemlélete rossz. A numerológia szerint, minden ember születésekor kap egy energiacsomagot, amiből egész életében gazdálkodik. Azaz az azonos napon születetteknek valóban megegyezik a képlete, de a szabadakarat által használja a benne lévő energiákat. Lehet hogy teljesen kihasználja, lehet hogy részben, működtetheti a jó és a rossz oldalát is, rengeteg kombináció van. Ez olyan, minthogy számos embernek van ugyanolyan tipusú mobiltelefonja, mégis valaki nem használja benne a böngészőt, más nem ír sms-t, a harmadik órákat beszél, a negyedik meg azt sem tudja hogy van benne számológép. A példa jól mutatja hogy ugyanazt az eszközt mindenki másképp működteti.

De hogyan lehet akkor megtudni hogy ki hogyan használja a saját energiacsomagját?

Itt jön be a képbe az extraszenzorika. Egy jó numerológusnak extraszenznek kell lennie, hiszen a számok ugyan hordoznak alapigazságokat, de ránézve a képletre és ráhangolódva annak tulajdonosára, rá kell érezni arra hogy Ő mit működtet belőle.

Számtalan kérdést lehetne még feltenni, de szeretném ha a ti kérdéseitekre lenne itt válasz, így kérdezzetek bátran. :)

Namaste

2 megjegyzés:

  1. Szia!
    Említetted, hogy év/hó/nap kell az elemzéshez. Ezek szerint a pontos óra, perc nem befolyásolja az adatokat?

    VálaszTörlés
  2. Szia Helga,
    örülök hogy itt vagy :)
    Nem, a klasszikus babiloni numerológiában 24 órás ciklusokkal dolgozunk. Ezért alkalmas a "lehetőségek" pontosabb feltárására is, bár itt jön be a képbe az extraszenzorika :)

    VálaszTörlés